Atrakcje
Warszawa chwali się fantastycznymi zbiorami Muzeum Narodowego. Jest też słynne Muzeum Żydów Polskich (POLIN) i niesamowite Muzeum Powstania Warszawskiego, które z pewnością warto choć raz w czasie pobytu w Warszawie odwiedzić, ale – w Warszawie jest też sporo zaskakujących galerii i miejsc, w których królują zdobycze sztuki współczesnej. Warto odwiedzić Centrum Sztuki Współczesnej, Galerię Zachęta, Fotoplatikon, Muzeum Plakatu oraz Teatr Capitol, który gra na żywo spektakle w języku angielskim.
Warszawa tętni muzyką. Zwłaszcza w okolicy wakacji, kiedy odbywają się w tym mieście tak różne festiwale, że nie sposób tego opowiedzieć. Tego po prostu trzeba posłuchać. Do popularnych należą:
Orange Warsaw Festival – Spodoba Ci się, jeśli kochasz w muzyce wszystko, co modne, znane i szanowane na całym świecie.
Festiwal Żydowski Warszawa Singera – łączy targ sztuki użytkowej i kulinarnej, muzyki klezmerskiej i teatru żydowskiego,
Skrzyżowanie Kultur – To festiwal, na którym krzyżują się wszystkie muzyczne kultury świata.
Konkurs Chopinowski – jeden z najstarszych i najbardziej znanych konkursów muzycznych na świecie. Przyciąga najlepszych wirtuozów fortepianu z całego świata.
Warszawska Jesień – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej
W Polsce zakochasz się w żurku, pierogach, schabowym i kiszonych ogórkach. A jeśli zatęsknisz za kuchnią francuską, włoską, azjatycką czy jakąkolwiek inną, też znajdziesz tu świetne miejsca. Warszawa to także jedna z największych wegańskich scen kulinarnych Europy.
Warszawa to miasto, które wciąż się buduje. W tej chwili powstaje tu aż kilkanaście drapaczy chmur, w tym najwyższy w całej Unii Europejskiej. Ale… nie brak tu też terenów zielonych, które stanowią aż 25% powierzchni miasta, a wśród nich jest kilka, do których zapraszamy szczególnie.
Łazienki Królewskie – Słynny park z Pałacem na wodzie, setkami oswojonych wiewiórek i dumnie stroszących się pawi, strumykami, stawami, górkami, polankami i pomnikiem Chopina przy okazałej fontannie (latem odbywają się tu magiczne koncerty fortepianowe).
Pole Mokotowskie – Ogromny teren zielony, którego centralnym punktem jest okazały staw z wyspą i fontannami. Miejsce pełne aktywności sportowych i rekreacyjnych.
Ogrody Na Dachu BUW – Prędzej czy później trafi tu każdy mieszkaniec Warszawy, bo warto. To jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w całej Europie. Stąd w ciszy i spokoju można podziwiać panoramę miasta.
Bulwary Wiślane – To tutaj chętnie odpoczywają warszawiacy w weekendy, bo Bulwary Wiślane to wyjątkowa scena klubowo-imprezowa mieszcząca się na brzegu wciąż trochę dzikiej rzeki.
Zalew Zegrze – Warszawa cierpi na deficyt miejskich jezior, ale w niecałą godzinę można się dostać nad ogromny Zalew Zegrze (41 km długości i 3,5 km szerokości), gdzie nie brak atrakcji dla miłośników wszelkich sportów wodnych i innych form rekreacji.
Spokojnie, Warszawa jest miejscem, w którym nie brak instytucji kulturalnych z większości państw świata. Do najważniejszych z pewnością można zaliczyć British Council, Duński Instytut Kultury, Instytut Goethego, Instytut Cervantesa, Włoski Instytut Kultury czy Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych.
W Warszawie mieszczą się też szkoły dedykowane dzieciom ekspatów, którzy chcą, by ich dzieci były kształcone w rodzimych systemach edukacyjnych.
W naszym Instytucie pracuje i studiuje blisko 50 obcokrajowców z 12 krajów. Oni też są doskonałym źródłem informacji. Napisz na adres phdoffice@warsaw4phd.eu, a my pomożemy Ci się skontaktować z kimś od nas.