5 grudnia br. zapraszamy Państwa serdecznie na XIX Sympozjum dla Nauczycieli Biologii. Ta cykliczna impreza odbywa się dzięki współpracy Instytutu Nenckiego PAN, Fundacji BioEdukacji i BioCentrum Edukacji Naukowej. W tym roku wszystkie wykłady, warsztaty i lekcje pokazowe odbędą się on-line.
W tym roku zaplanowaliśmy wykłady, warsztaty wspierające nauczycieli „Bez stresu”, które nauczą rozpoznawania wpływu stresu na pracę zawodową i życie prywatne, co może być szczególnie istotne w pracy pedagoga w obecnej sytuacji związanej z panującą epidemią i pracą zdalną.
Sympozjum rozpocznie się godzinie 9:00 a skończy o 17:45. Szczegółowy (godzinowy) program przedstawiamy poniżej.
Szczegółowy program:
9:00 -10:45 - Anna Pietruszka-Dróżdż - warsztaty “Bez stresu”
11:00 - 12:00 - Dr hab. Marek Wypych (Pracownia Obrazowania Mózgu, Instytut Nenckiego) - "Czy badania mózgu pomogą wyjaśnić czemu odwlekamy sprawy na później? Czyli o biologicznym i psychologicznym podłożu prokrastynacji"
12:00 - 13:00 - Wiktor Niedzicki (fizyk, dziennikarz, popularyzator nauki) - „Błędy w nauce”
13:00 - 13:30 - przerwa na lunch
13:30 - 14:30 - Dr hab. Tomasz Dzieciątkowski (Katedra i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) - „Nobel 2020 z fizjologii i medycyny dla Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice za odkrycie wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu C (wirusa HCV)”
14:30 - 15:30 - Prof. Paweł Golik (Kierownik Instytutu Genetyki i Biotechnologii) - „CRISPR/Cas9 czyli Nobel 2020 z chemii dla Emmanuelle Charpener i Jennifer Doudna za opracowanie metody edycji genomu”
15:30 - 15:45 - przerwa
15:45 - 16:45 - Pokazowa lekcja dla nauczycieli - Ida Raciborska (Instytut Nenckiego) - „Mózgofaza, czyli jak działają zmysły”
16:45 - 17:45 Pokazowa lekcja dla nauczycieli - Ida Raciborska (Instytut Nenckiego) - „Iluzje optyczne”
Warunkiem uczestnictwa w XIX Sympozjum dla Nauczycieli jest dokonanie zgłoszenia poprzez formularz dostępny na stronie: https://biocen.edu.pl/event/xix-sympozjum-naukowe-dla-nauczycieli-biologii/
Osoby zarejestrowane na sympozjum i na warsztaty mogą otrzymać od nas certyfikat potwierdzający udział w sympozjum oraz certyfikat ukończenia szkolenia, jeśli zaznaczą taką opcję w formularzu i wpiszą adres, na który mają zostać wysłane certyfikaty.
UWAGA!!!
Prosimy zwrócić uwagę, że warsztaty wymagają oddzielnego zapisu.
Udział w sympozjum i warsztatach jest w tym roku bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Osoby zapisane otrzymają mail z potwierdzeniem rezerwacji razem z linkiem umożliwiającym wejście na Sympozjum. Osoby zapisane na warsztaty otrzymają dodatkowo link do tego wydarzenia.
REJESTRACJĘ ZAMYKAMY 4.12.2020 O GODZ. 20:00
Zapraszamy serdecznie!
Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.