Dr Artur Czupryn oraz konsorcjum REGENNOVA znaleźli się wśród laureatów pierwszej edycji konkursu „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych” – STRATEGMED” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W skład konsorcjum oprócz Instytutu Nenckiego wchodzą: Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny, Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej, spółka MedVentures z Poznania oraz spółka Pro-Science Polska z Gdyni.
Projekt badawczy „Nowe technologie farmakologicznej stymulacji regeneracji” dotyczy możliwości zwiększenia aktywacji komórek progenitorowych, czyli tkankowo-specyficznych komórek macierzystych w procesach naprawy uszkodzeń tkanek i narządów. Konsorcjum zajmie się doświadczalnymi metodami zwiększenia udziału komórek macierzystych naturalnie występujących w organizmie (endogennych) jak i przeszczepianych (egzogennych), np. w naprawie uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego.
Projekt ma charakter interdyscyplinarny łącząc syntezę chemiczną, diagnostykę i biotechnologię molekularną z badaniami na zwierzętach i w hodowlach komórkowych. Zastosowanie nowatorskich systemów dostarczania związków aktywnych może stanowić klucz do uzyskania pożądanej odpowiedzi regeneracyjnej. Aktywność biologiczna substancji o potencjalnym działaniu proregeneracyjnym będzie badana in vitro i in vivo, w testach proliferacji, migracji i różnicowania komórek powstających z komórek macierzystych.