Wydarzenia
Seminarium Instytutu Nenckiego

Szanowni Państwo,

W imieniu Biura Transferu Technologii serdecznie zapraszamy na kolejne Seminarium Instytutu Nenckiego, które odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godzinie 15:00 w sali wykładowej CN. Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład i otwartą dyskusję z profesorem Leszkiem Kaczmarkiem i liderami biofarmaceutycznej firmy Pikralida - dr Stanisławem Pikulem, dr Anną Krauze i dr Joanną Lipner. Tytuł tego spotkania: "Od badań podstawowych do nowatorskiego leku chroniącego przed rozwojem padaczki z wykorzystaniem inhibitora MMP-9"

To niepowtarzalna okazja, aby poznać szczegóły i korzyści wynikające partnerskiej współpracy środowiska akademickiego z biznesem oraz poznać wypracowane w ramach tej współpracy przełomowe rozwiązanie terapeutyczne, zapobiegające rozwojowi padaczki po urazie mózgu lub udarze.
Wszystko zaczęło się od badań podstawowych. Podstawą do wyłonienia kandydata na lek były wieloletnie badania nad rolą białka MMP-9 prowadzone przez prof. Leszka Kaczmarka i jego zespół w Instytucie Nenckiego. Następnym krokiem było nawiązanie współpracy z firmą Pikralida, która podjęła się komercjalizacji wynalazku prof. Leszka Kaczmarka. Obecnie firma zakończyła I fazę badań klinicznych realizowaną w ramach projektu EpiFix, w którym Instytut Nenckiego był partnerem.

Zachęcamy wszystkich do udziału w wykładzie oraz zapraszamy na specjalną sesję dyskusyjną, która odbędzie się w sali wystawowej CN tuż po wykładzie i którą będzie moderowała dr Dorota Gierej-Czerkies (Biuro Transferu Technologii Instytutu Nenckiego).

Serdecznie zapraszamy

Data publikacji
5 kwietnia 2024
Data wydarzenia
2024-04-11
Rozpoczęcie
15:00
Zakończenie
17:00
Miejsce
Nencki Institute