Aktualności
Instytut Nenckiego członkiem stowarzyszonym EBRAINS

W styczniu 2024 r. Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN dołączył do EBRAINS, strategicznej europejskiej cyfrowej infrastruktury badawczej. Jako członek stowarzyszony, Instytut zyskał możliwość współprojektowania najnowocześniejszych narzędzi i usług oferowanych przez EBRAINS.

EBRAINS to otwarta infrastruktura badawcza opracowana w ramach finansowanego przez UE projektu Human Brain Project (HBP), która opierając się na najnowszych osiągnięciach neuronauki, informatyki, robotyki i technologii powiązanych, gromadzi wysokiej jakości dane badawcze, narzędzia i zaplecze obliczeniowe na potrzeby badań związanych z mózgiem. Celem EBRAINS jest zapewnienie szerokiej społeczności naukowej otwartych, zaawansowanych rozwiązań, które stymulują współpracę w zakresie badań mózgu i otwierają drogę do przełomowych odkryć. EBRAINS jest również zaangażowany w promowanie praktyk odpowiedzialnych badań oraz kształtowanie ich w etyczny sposób służący interesowi publicznemu.

Z narzędziami i usługami EBRAINS można zapoznać się klikając w poniższy link: https://www.ebrains.eu/news-and-events/ebrains-welcomes-nencki-institute-of-experimental-biology-pas-as-new-associate-member

 

Data publikacji
12 lutego 2024