Archiwum
Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN poszukuje kandydata na stanowisko: Postdoctoral Researcher w Pracowni Obrazowania Mózgu

Liczba stanowisk: 1

Miejsce wykonywania pracy: PRACOWNIA OBRAZOWANIA MÓZGU

Dziedzina nauki: Neurobiologia

Wymagania:

  • Stopień doktora w dziedzinie nauk medycznych, biologii molekularnej, biologii, fizyki lub biotechnologii uzyskany nie wcześniej niż siedem lat temu (nie wliczając urlopów związanych z macierzyństwem)
  • Doświadczenie w analizie obrazowania mózgu/rdzenia kręgowego i metodach statystycznych eksploracji danych (data science)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami z listy JCR
  • Dwa listy rekomendacyjne
  • Umiejętność pracy zespołowej
  • Wysoka motywacja do prowadzenia badań naukowych i pisania artykułów

Zakres zadań na stanowisku:

Przedmiotem badania naukowego będą osoby z zespołem radiologicznie izolowanym, tzn. bezobjawowe osoby, u których incydentalnie wykryto zmiany rezonansowe mózgu sugerujące stwardnienie rozsiane. W projekcie osoby z zespołem radiologicznie izolowanym (a także chorzy ze stwardnieniem rozsianym i zdrowi ochotnicy) badani będą przy użyciu zaawansowanych technik ilościowego rezonansu magnetycznego (spektroskopia, obrazowanie dyfuzyjne, wolumetria struktur podkorowych mózgu i rdzenia kręgowego, in.) oraz testów kognitywnych celem oceny, czy pomimo braku objawów występują u nich cechy uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego. Badanie każdego uczestnika będzie obejmować dwa skany (oraz testy kognitywne) wykonane w odstępie 24 miesięcy, dzięki czemu możliwa będzie identyfikacja biomarkerów prognostycznych u osób z zespołem radiologicznie izolowanym.

Zadania badawcze będą obejmować m.in. analizę obrazowania mózgu i rdzenia kręgowego (m. in. modele dyfuzji diffusion tensor imaging, NODDI), eksplorację danych, analizę dużych zbiorów danych, prowadzenie i rozwijanie bazy danych w aplikacji sieciowej RedCap.

Jest to stanowisko badawcze i nie obejmuje prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Streszczenie projektu:

Oferujemy:

  • Pracę w ambitnym zespole naukowym, który współpracuje z zagranicznymi ośrodkami, i publikuje w prestiżowych czasopismach naukowych
  • Udział w konferencjach naukowych z zakresu neurologii, neuroimmunologii i obrazowania mózgu i rdzenia kręgowego
  • Udział w seminariach, regularne spotkania typu work in progress i journal club
  • Laptop MacBook Pro
  • Dostęp w Pracowni do komputera stacjonarnego z dwoma monitorami

Warunki zatrudnienia:

  • rodzaj umowy: umowa o pracę w ramach grantu NCN SONATA BIS (kierownik grantu Dr hab. Maciej Juryńczyk)
  • czas trwania umowy: do 30 września 2026
  • wynagrodzenie: 10,000 miesięcznie brutto brutto

Procedura i termin przyjmowania zgłoszeń:

Prosimy o przesłanie dokumentów emailem na adres: postdoc@nencki.edu.pl z dopiskiem „Postdoctoral Researcher Sonata BIS MJ”.

Wymagane dokumenty:

  • Życiorys zawierający dorobek naukowy oraz wykaz publikacji
  • List intencyjny
  • Kopia dyplomu doktora (lub równoważnego)
  • Dwa listy polecające (najlepiej od niedawnych przełożonych)
  • Oświadczenie kandydata, że nie jest on finansowany z innych projektów Narodowego Centrum Nauki oraz oświadczenie, że podstawowym miejscem zatrudnienia kandydata będzie Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego.

Dane kontaktowe: m.jurynczyk@nencki.edu.pl

Klauzula o ochronie danych osobowych do zamieszczenia w dokumentach aplikacyjnych:

Prosimy o zamieszczenie w cv następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu rekrutacyjnym przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3 (administrator danych), na potrzeby rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych (art.6 ust.1 lit. a ) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz.1000).

Klauzula Informacyjna

Administratorem danych osobowych jest Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3.

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: iod@nencki.edu.pl

Dane osobowe zawarte w cv, zbierane są i będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, prowadzonej przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,  jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Oświadczam, że zostałem/am, poinformowany/a, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres niezbędny do organizacji i zakończenia procesu rekrutacji oraz rozpatrzenia ewentualnej reklamacji, jednak nie dłużej niż do 30.06.2023 r.

Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.

Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Data publikacji
31 marca 2023