Laureaci Konkursu Fotograficznego “Od nauki do Sztuki – Świat pod Mikroskopem”

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy prace nagrodzone i wyróżnione w Konkursie Fotograficznym "Od nauki do Sztuki - Świat pod Mikroskopem”,  organizowanego przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN i Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych. Nadesłane prace oceniało Jury pod przewodnictwem prof. Mirosława Pawłowskiego w składzie: prof. Maciej Nałęcz, prof. Monika Liguz-Lęcznar, prof. Antoni Nikiel, prof. Marek Olszyński, Jarosław Gaudyn, Dariusz Kucharski, Grzegorz Kaszyński, Łukasz Bożycki, Maciej Czerwiec, Wojciech Brutkowski.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

I nagroda "Upiór w laboratorium" - Joanna Szuszkiewicz (Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN Olsztyn)

II Nagroda "Pożar w buszu" - Marcin Siwiec (Zakład Fizjologii Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN Kraków)

III Nagroda "Pawie oko" - Weronika Szukała (Wydział Biochemii Biofizyki i Biotechnologii UJ Kraków)

Wyróżnienia:

"Okablowanie dojrzewającego mózgu" -  Marcin Andrzej Lipiec (Laboratorium Neurobiologii Molekularnej CENT UW Warszawa)

"Drzewo śmierci"- Anna Krętowska-Grunwald (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Zakład Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji Białystok)

"Inne oblicza motyli"- Anna Przystałkowska (Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Kraków)

"Keratynowe wzgórza" - Sylwia Machcińska (Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN Olsztyn)

"Zima. W tym roku nie tylko w skali makro chłodna zima" - Vladyslav Redko (Gdański Uniwersytet Medyczny Zakład Toksykologii Środowiska Gdańsk)

Więcej informacji: https://nenckifoundation.eu/category/aktualnosci/

12 maja 2021