Piąta Konferencja Doktorantów Instytutu Nenckiego

W dniach 14-15 października odbywać się będzie Piąta Konferencja Doktorantów Instytutu Nenckiego.

Tegoroczna konferencja odbywa się po przerwie wywołanej pandemią wirusa SARS-CoV-2. Związana z pandemią konieczność ograniczenia kontaktów utrudniła wzajemne interakcje, wymianę doświadczeń i poglądów w społeczności Instytutu. Dlatego, poza stworzeniem forum prezentacji wyników, celem konferencji jest umożliwienie studentom bezpośrednich kontaktów i dyskusji w formie stacjonarnej.

W tym roku ponad 100 doktorantów będzie prezentowało wyniki swojej pracy w formie prezentacji ustnych oraz plakatów. W trakcie konferencji będziemy mieli przyjemność gościć dwoje wybitnych młodych uczonych, którzy niedawno założyli swoje laboratoria w Polsce, i zgodzili się opowiedzieć o swoich badaniach.  Dr Tomasz Kościółek z Małopolskiego Centrum Biotechnologii wygłosi wykład inauguracyjny zatytułowany „Understanding and shaping the human gut microbiome for health using bioinformatics and machine learning”. Konferencję zakończy wykład Dr Karoliny Szczepanowskiej z Międzynarodowego Instytutu Mechanizmów i Maszyn Molekularnych IMOL PAS, pod tytułem „Safeguarding a beautiful beast. The quality control of respiratory Complex I”.

Zwieńczeniem konferencji będzie integracyjny poczęstunek w formie barbecue na dziedzińcu Instytutu.

12 października 2021
Data wydarzenia