Prof. Adam Szewczyk członkiem Polskiej Akademii Umiejętności

Prof. dr hab. Adam Szewczyk został wybrany członkiem korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności (PAU). PAU powstała w 1872 roku, w wyniku przekształcenia Towarzystwa Naukowego Krakowskiego a oficjalna inauguracja działalności Akademii miała miejsce 7 maja 1873. Polska Akademia Umiejętności jest ważnym forum opiniotwórczym w zakresie nauki, a jej główna siedziba znajduje się w Krakowie.

Prof. Adam Szewczyk od początków swojej pracy naukowej związany jest z Instytutem Nenckiego PAN. Tu uzyskał stopień doktora pod opieką prof. Macieja Nałęcza, a następnie habilitację i profesurę. Kieruje Pracownią Wewnątrzkomórkowych Kanałów Jonowych i jest Przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Nenckiego. Przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora Instytutu Nenckiego PAN.  Prof. Adam Szewczyk odbył liczne staże naukowe: na Uniwersytecie w Bernie, Nicei oraz Johns Hopkins University w Baltimore. Koordynuje projekty Art & Science realizowane przez Fundację Nenckiego.

29 czerwca 2022