VII Konferencja Doktorantów w Instytucie Nenckiego

19 i 20 października 2023 r. odbyła się w Instytucie Nenckiego 7 Międzynarodowa Konferencja Doktorantów. Organizatorami tegorocznego wydarzenia były: Dominika Malińska, Beata Siemiątkowska, Dorota Dymkowska, Justyna Janikiewicz oraz Prof. Joanna Szczepanowska (Kierownik Szkoły Doktorskiej Warsaw-4-PhD).

Jak co roku, Konferencja Doktorantów Instytutu Nenckiego była niezwykłą okazją do zapoznania się z aktualnymi projektami badawczymi, doskonalenia umiejętności prezentowania swoich badań oraz poszerzania znajomości.

Podczas 2 intensywnych dni, uczestnicy mieli okazję wysłuchania 17 dłuższych prezentacji naukowych oraz 22 krótkich wystąpień, a także zapoznania się z wynikami kolegów, prezentowanymi w formie plakatów naukowych.  W tym roku swoje osiągnięcia badawcze przedstawili również koledzy z Czeskiej Akademii Nauk – Doktoranci z Instytutu Fizjologii oraz Instytutu Chemii Organicznej i Biochemii.

Konferencję uświetniły inspirujące wystąpienia gości honorowych  - prof. Mathiasa Schmidt'a (Max Plank Institute of Psychiatry) oraz prof. Andrzeja Dragana (Instytut Fizyki UW). Odbyła się również sesja specjalna, dotycząca możliwości finansowania wyjazdów naukowych doktorantów, w czasie której przedstawiono  aktualną ofertę programów Humboldta, Fulbrighta oraz EMBO.  Tradycyjnie, konferencję zakończyło spotkanie integracyjne, będące okazją do nawiązania nowych znajomości oraz kontynuowania ciekawych dyskusji rozpoczętych w czasie części naukowej.

Każdego roku nagradzamy najlepsze wystąpienia zaprezentowane w czasie Konferencji. Poniżej lista tegorocznych laureatów.

Długie wystąpienie:

1. Adrian Sówka – Pracownia Molekularnej Biochemii Medycznej
  2. Pegah Taheri – Pracownia Molekularnych Podstaw Zachowania
  3. Ziemowit Sławiński – Pracownia Neuroinformatyki

Krótkie wystąpienie:

1. Raman Samusevich -  Instytut Chemii Organicznej i Biochemii, Czeska Akademia Nauk
  2. Krutika Thakkur – Pracownia Homeostazy Białkowej
  3. Magdalena Stańczyk – Pracownia Neurofizjologii Umysłu

Plakat:

1. Paulina Kamińska – Pracownia Neurobiologii Molekularnej
  2. Agata Pytyś – Pracownia Biofizyki Komórki
  3. Marko Mitrovic – Instytut Fizjologii, Czeska Akademia Nauk

Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok, na następnej - 8 już Międzynarodowej Konferencji Doktorantów!

3 listopada 2023