1st Nencki Conference for Life Sciences

Z przyjemnością ogłaszamy inaugurację nowego cyklu międzynarodowych konferencji naukowych - Nencki Conference for Life Sciences. Będą one organizowane co 2 lata, w Instytucie Nenckiego, a tematyka konferencji będzie każdorazowo dotyczyła innego zagadnienia z zakresu nauk o życiu.

Pierwsza konferencja serii – 1st Nencki Conference for Life Sciences - dotyczyła metabolizmu lipidów (więcej szczegółów na: https://conference.nencki.edu.pl/). Wydarzenie to miało miejsce 23-24 maja 2024 i zgromadziło ponad 100 uczestników z 8 krajów. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać ekscytujących wykładów plenarnych: Jamesa Olzmanna (University of California Berkeley, USA), Martina Vaetha (Würzburg Institute of Systems Immunology, Max Planck Research Group, Würzburg, Niemcy), Almut Schulze (German Cancer Research Center, Heidelberg, Niemcy) i Marcina Krawczyka (Universitätsklinikum des Saarlandes, Homburg, Niemcy) oraz szeregu krótszych wystąpień i prezentacji posterowych.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu na najlepszy short talk: Marianie Tsap (Hannover Medical School, Hannover, Niemcy), flash talk: Katii AlGhoz (Instytut Nenckiego, Warszawa, Polska) oraz trzech pierwszych nagród za najlepszy poster: Anecie Dobosz (Instytut Nenckiego, Warszawa, Polska), Katarzynie Trzos (Uniwersytet Jagielloński, Kraków, Polska) i Justynie Domańskiej (Instytut Nenckiego, Warszawa, Polska).

Do zobaczenia za 2 lata!

19 czerwca 2024