Aktualności
BIO-FILM w Instytucie Nenckiego

Dnia 19 maja 2014 r. w Instytucie Nenckiego odbędzie się kolejny pokazów filmów przyrodniczych w ramach projektu BIO-FILM. Podczas seansu zaprezentowany zostanie francuski film "Życie w piekle – Jak przeżyć w ciemnościach".

Więcej informacji: http://nenckifilm.evenea.pl/

 

Film "Życie w piekle – Jak przeżyć w ciemnościach" w reżyserii Thierry Berrod, który zdobył Nagrodę dla Filmu o charakterze edukacyjnym 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi..

 

Życie w piekle – Jak przeżyć w ciemnościach

W ciemnościach jaskiń rządzą mikroorganizmy. Adaptują się do warunków, w jakich przyszło im żyć, czasem w dziwny sposób. Niektóre mają całkiem białą lub przezroczystą skórę. Inne są ślepe. Udaje im się przeżyć z bardzo małą ilością tlenu, pożywienia czy światła, w najbardziej niegościnnych jaskiniach naszej planety. Na przykład w niektórych częściach jaskini Marvile w Rumunii stężenie siarkowodoru jest 100 razy większe niż w powietrzu, którym oddychamy, a jednak w tej jaskini, dzięki działaniu pewnych mikrobów, rozwinął się bogaty ekosystem. W różnych miejscach na ziemi, naukowcy przeprowadzają wnikliwe badania życia w jaskiniach – tam, gdzie właściwie nie powinno ono istnieć.

 

Patronem projektu BIO-FILM jest firma Merck

Data publikacji
6 maja 2014