“Etologia i nauki behawioralne: wczoraj, dziś, jutro”. Sesja Naukowa dla uczczenia 30-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Etologicznego

W dniu 4 grudnia 2021 odbyła się w trybie online Sesja Naukowa „Etologia i nauki behawioralne: wczoraj, dziś, jutro” zorganizowana dla uczczenia jubileuszu 30-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol.). Pierwsze Walne Zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Etologicznego miało miejsce 21 listopada 1991. Sesja została zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Etologiczne i Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

Program naukowy Sesji objął cztery obszerne wykłady:

* Ewa Joanna Godzińska, Julita Korczyńska, Anna Szczuka (Pracownia Etologii Instytutu Nenckiego) „30 lat działalności Polskiego Towarzystwa Etologicznego: nasza misja, nasze dzieje, nasi ludzie”;

* Lucyna Hałupka (Stacja Ornitologiczna Uniwersytetu Wrocławskiego, Ruda Milicka) „50 lat badań trzcinniczka na Stawach Milickich: odkrycia, niespodzianki i otwarte kwestie”;

* Kinga Stępniak (Zakład Ekologii, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego) „Interakcje pomiędzy wilkiem i psem: podejście molekularne i doświadczalne”;

*Kacper Jerzy Piwowarek (Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i Pracownia Etologii Instytutu Nenckiego) „Etologia karaczanów i termitów: wielkie niewiadome i kierunki dalszego rozwoju”.

W Sesji wzięli udział członkowie Polskiego Towarzystwa Etologicznego oraz osoby zainteresowane naukami behawioralnymi.

8 grudnia 2021