Archiwum
Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN poszukuje kandydata na stanowisko: Postdoctoral Researcher

Liczba stanowisk: 1

Miejsce wykonywania pracy: Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, Warszawa

Profil zawodowy badacza: R2

Dziedzina nauki: biologiczna

Typ i rodzaj konkursu: NCN Opus, NZ5

Wymagania:

  • Stopień naukowy doktora biologii w zakresie biochemii, biologii komórki lub nauk pokrewnych, uzyskany najwyżej 7 lat przed złożeniem podania (nie wliczając urlopów związanych z macierzyństwem);
  • Doświadczenie w pracy laboratoryjne w zakresie biochemii i/lub biologii komórki i/lub w zakresie metod biologii molekularnej;
  • Umiejętność pracy ze zwierzętami;
  • Umiejętność zakładania i prowadzenie hodowli komórkowych;
  • Wysoka motywacja do intensywnej pracy naukowej poparta dotychczasową aktywnością naukową (dorobek publikacyjny w czasopismach z listy JCR) oraz opiniami opiekunów naukowych;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Znajomość języka angielskiego;
  • Nie podejmowanie innej pracy podczas trwania zatrudnienie na stanowisku Post-doc w Instytucie Nenckiego.

Zakres zadań na stanowisku:

Poszukujemy osoby mającej stopień doktora nauk biologicznych lub pokrewnych zainteresowanych badaniami skutków mutacji w genie dystrofiny  w komórkach śródbłonka naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem sygnalizacji wapniowej oraz bioenergetyki. Oferowane w ramach grantu NCN Opus „W jaki sposób mutacje w genie dystrofiny wpływają na homeostazę wapniową, metabolizm energetyczny i oraz wybrane funkcje fizjologiczne komórek śródbłonka naczyniowego; wskazanie mechanizmu” kierowanego przez prof. dr. hab. Krzysztofa Zabłockiego. Stanowisko badawcze nie obejmuje prowadzenia zajęć dydaktycznych. Okres umowy: 4 lata Celem projektu jest identyfikacja izoform dystrofiny w komórkach śródbłonka naczyniowego myszy, izolowanych z różnych narządów zwierząt prawidłowych oraz z dystrofią typu Duchenne’a. Badane będą także skutki metaboliczne tej choroby w śródbłonku myszy, ze szczególnym uwzględnieniem procesów energetycznych oraz sygnalizacji wapniowej a także wybrane procesy fizjologiczne właściwe dla śródbłonka. W badaniach będą wykorzystywane techniki biochemiczne, mikroskopowe oraz metody biologii molekularnej.

Oferujemy:

  • umowę o pracę do 2026 roku (48 miesięcy od chwili zatrudnienia)
  • rozpoczęcie pracy w możliwie najkrótszym terminie w 2022 roku.
  • wynagrodzenie: 7800 brutto.

Wymagane dokumenty

  • List motywacyjny skierowany do Dyrektora IBD PAN.
  • Życiorys naukowy z wykazem publikacji i innych osiągnięć.
  • Odpis aktu nadania stopnia doktora nauk biologicznych.
  • Dyplomy, świadectwa pracy, certyfikaty,
  • Kontakt do 3 osób mogących dać referencje
  • Informacje kontaktowe.

Procedura i termin przyjmowania zgłoszeń:

Prosimy o przesłanie dokumentów emailem na adres: postdoc@nencki.edu.pl z dopiskiem POSTDOC NCN OPUS KZ

(Słowa kluczowe (do ogłoszeń publikowanych w MNiSW):

Komórki śródbłonka naczyniowego, dystrofia typu Duchenne’a, myszy mdx, dystrofina, mitochondria, sygnalizacja wapniowa

Spośród osób spełniających kryteria przedstawione w ogłoszeniu najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę z komisją rekrutacyjną (możliwość rozmowy za pośrednictwem Skype). Zastrzegamy sobie prawo zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną tylko wybrane osoby. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na stronie internetowej Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

Prosimy o zamieszczenie w cv następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu rekrutacyjnym przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3 (administrator danych), na potrzeby rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych (art.6 ust.1 lit. a ) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz.1000).

Klauzula Informacyjna

Administratorem danych osobowych jest Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3.

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: iod@nencki.gov.pl

Dane osobowe zawarte w cv, zbierane są i będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, prowadzonej przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,  jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Oświadczam, że zostałem/am, poinformowany/a, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres niezbędny do organizacji i zakończenia procesu rekrutacji oraz rozpatrzenia ewentualnej reklamacji, jednak nie dłużej niż do 30.11.2022r.

Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.

Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Data publikacji
25 kwietnia 2022