Archiwum
Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN poszukuje kandydata / ów na stanowisko: Starszy Informatyk – helpdesk

Liczba stanowisk: 1

Miejsce wykonywania pracy: Instytut Biologii Doświadczalnej PAN

Wymagania:

Wykształcenie:

Minimum średnie wykształcenie kierunkowe.

Doświadczenie zawodowe:

Minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku.

Umiejętności:

  • Bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych Windows 7, Windows 10, Windows 11.
  • Umiejętność testowania, diagnozowania i naprawy urządzeń (desktopy, laptopy, drukarki).
  • Podstawowa znajomość urządzeń Apple oraz systemu MacOS.
  • Znajomość zagadnień sieciowych w zakresie LAN, WAN, Wi-Fi oraz programów do pracy zdalnej.
  • Znajomość aplikacji pakietu MS Office w zakresie udzielania pomocy użytkownikom.
  • Znajomość pakietu Google Workspace.
  • Znajomość oprogramowania do wideokonferencji (ZOOM, MS Teams, Google Meet, Skype, Webex).
  • Podstawowa znajomość systemów MS Windows Server i Linux oraz usług katalogowych.
  • Dbanie o wysoką jakość komunikacji i dotrzymanie ustalonego poziomu świadczenia usług.
  • Dobra organizacja pracy.
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Zakres zadań na stanowisku:

  • Pierwsza linia wsparcia technicznego – przyjmowanie, rejestrowanie i obsługa zgłoszeń.
  • Bezpośrednie, telefoniczne oraz zdalne wsparcie techniczne użytkowników w zakresie wybranych aplikacji, oprogramowania, urządzeń mobilnych i sprzętu komputerowego.
  • Samodzielne rozwiązywanie zaistniałych problemów oraz współpraca z pracownikami realizującymi zadania w obszarze infrastruktury i systemów IT.
  • Monitorowanie zgłoszeń w systemie helpdesk.
  • Doradztwo oraz wsparcie w zakresie zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania.
  • Wsparcie przy realizacji postępowań przetargowych dotyczących sprzętu i oprogramowania IT.
  • Instalacja systemów operacyjnych i oprogramowania na stacjach roboczych.
  • Sprawne reagowanie na bieżące problemy związane ze sprzętem i programowaniem, zgłaszane przez pracowników Instytutu.
  • Inwentaryzacja komputerów i drukarek.
  • Wprowadzanie licencji do bazy licencji.
  • Rozwijanie bazy wiedzy.
  • Naprawy komputerów i rozbudowa sprzętu komputerowego.
  • Obsługa informatyczna wydarzeń multimedialnych oraz wideokonferencji.
  • Nadzór nad naprawą (serwisy zewnętrzne) oraz likwidacją urządzeń
  • Dbanie o bezpieczeństwo informatyczne na stacjach roboczych.
  • Instalacja i konfiguracja urządzeń peryferyjnych.
  • Udział w przygotowaniu i testowaniu nowych rozwiązań programowych i technologii.

Warunki zatrudnienia:

  • rodzaj umowy - umowa o pracę
  • data rozpoczęcia pracy – 01.10.2023
  • informacje o możliwościach rozwoju zawodowego – szkolenia branżowe.
  • dodatkowe benefity (ubezpieczenie medyczne, możliwość zakupu karty sportowej, fundusz socjalny).

Forma składania ofert: elektroniczna na adres: hr@nencki.edu.pl z podaniem w tytule: Dział IT w terminie do 24 września 2023 roku.

Prosimy o zamieszczenie w cv następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu rekrutacyjnym przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN
z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3 (administrator danych), na potrzeby rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych (art.6 ust.1 lit. a ) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz.1000).

Klauzula Informacyjna

Administratorem danych osobowych jest Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3.

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: iod@nencki.edu.pl

Dane osobowe zawarte w cv, zbierane są i będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, prowadzonej przez Instytut Biologii Doświadczalnej
im. M. Nenckiego PAN.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,  jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Oświadczam, że zostałem/am, poinformowany/a, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność
z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres niezbędny do organizacji i zakończenia procesu rekrutacji oraz rozpatrzenia ewentualnej reklamacji, jednak nie dłużej niż do 31.12.2023 r.

Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.

Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Data publikacji
8 września 2023