Archiwum
Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN poszukuje kandydatów na stanowisko: Postdoctoral Researcher w Pracowni Plastyczności Neuronalnej

Liczba stanowisk: 1
Miejsce wykonywania pracy: Pracownia Plastyczności Neuronalnej
Profil zawodowy badacza (R1-R4): R2/R3
Dziedzina nauki: neurobiologia
Typ i rodzaj konkursu: Opus NCN

Wymagania:

  • Doświadczenie w przeprowadzaniu i analizie testów behawioralnych na myszach.
  • Silne zainteresowanie badaniami w dziedzinie neurobiologii i silną motywację do prowadzenia badań naukowych (wykazane poprzez publikacje, referencje opiekuna pracy dyplomowej kandydata i mentorów).
  • Stopień naukowy doktora uzyskany nie wcześniej niż 7 lat temu. Okres 7 lat może zostać przedłużony o czas określony w regulaminie NCN.
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Opis projektu:

Poszukujemy naukowca z tytułem doktora, który zajmie się projektem dotyczącym wzmacniania/hamowania procesów plastyczności synaptycznej w centralnej części ciała migdałowatego w mózgu, w celu modyfikacji procesów uczenia apetytywnego i awersyjnego. Planujemy wykorzystać podejście farmakologiczne i optogenetyczne do modyfikacji aktywności mózgu. Dlatego, doświadczenie przeprowadzaniu testów behawioralnych na myszach jest niezbędne. Doświadczenie w optogenetyce, elektrofizjologii i programowaniu będzie uważane za bardzo korzystne.

Zakres zadań na stanowisku:

  • Przeprowadzanie doświadczeń z wykorzystaniem technik optogenetycznych in vivo.
  • Przeprowadzanie doświadczeń elektrofizjologicznych na skrawkach mózgu.

Warunki zatrudnienia:

  • Umowa o pracę na czas określony, w pełnym wymiarze czasu pracy
  • Około 9500 zł (brutto) miesięcznie
  • Okres zatrudnienia: 3.5 roku
  • Rozpoczęcie projektu: maj 2024

Procedura i termin przyjmowania zgłoszeń:

Forma składania ofert: elektronicznie na adres: postdoc@nencki.edu.pl z dopiskiem „Beroun Labdo 31 marca 2024.

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • List motywacyjny
  • Dwa listy polecające
  • Oświadczenie kandydata, że nie będzie pobierał wynagrodzenia z innych projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki.
  • Oświadczenie, że kandydat nie podejmie innej pracy w okresie zatrudnienia w projekcie.

Dane kontaktowe: a.beroun@nencki.edu.pl

Link do strony internetowej Pracowni: https://berounlab.nencki.edu.pl

Prosimy o zamieszczenie w CV następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu rekrutacyjnym przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN
z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3 (administrator danych), na potrzeby rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych (art.6 ust.1 lit. a ) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz.1000).

Klauzula Informacyjna:

Administratorem danych osobowych jest Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3.

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: iod@nencki.edu.pl

Dane osobowe zawarte w cv, zbierane są i będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, prowadzonej przez Instytut Biologii Doświadczalnej
im. M. Nenckiego PAN.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,  jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Oświadczam, że zostałem/am, poinformowany/a, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres niezbędny do organizacji i zakończenia procesu rekrutacji oraz rozpatrzenia ewentualnej reklamacji, jednak nie dłużej niż na czas określony w regulaminie projektu.

Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.

Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Data publikacji
7 marca 2024