Piknik Naukowy Instytutu Nenckiego

26 maja 2023 r. odbył się doroczny Piknik Naukowy Instytutu Nenckiego.

W tym roku gościem honorowym Pikniku był Prof. Jim A. Huntington z University of Cambridge, który przedstawił wykład dotyczący własnych doświadczeń w komercjalizacji badań naukowych, zatytułowany „Lost in translation”.

Po wykładzie nastąpiło uroczyste wręczenie statuetek – doctorate cum laude - dla absolwentów Instytutu, którzy w latach 2022-2023 obronili doktoraty z wyróżnieniem:

Paloma Alvarez Suarez, Ewa Bączyńska, Hubert Doleżyczek, Benjun Ji, Damian Matyśniak, Aleksandra Sęk, Julian Swatler (Pełna lista doktorantów i promotorów)

Nagrody i wyróżnienia otrzymały również osoby szczególnie zaangażowane w popularyzację nauki:

• Nagroda im. Jana Dembowskiego:

dr hab. Hanna Fabczak - former President of Nencki Foundation for the Suport of Life Science
dr Kinga Szydłowska - Head of the Nencki Institute’s Committee for Science Popularization

• Specjalne wyróżnienia:

dr Marzena Stefaniuk
Artur Wolny
Małgorzata Całka

• Dyplomy:

dr Katarzyna Bartkowska, dr hab. Dorota Dymkowska, prof. Ewa Godzińska, dr Anna Korczyńska, dr Adam Krzystyniak, dr hab. Dorota Nowicka, dr Alicja Puścian, dr Agnieszka Strzelecka-Kiliszek, dr Anna Szczuka, Jacek Wróbel, dr hab. Marek Wypych

Po części oficjalnej rozpoczął się piknik w ogrodach Instytutu, w czasie którego przy grillu i kawie pracownicy, absolwenci oraz zaproszeni goście bawili się i dyskutowali do późnego popołudnia.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

30 maja 2023