Program Polskie Powroty w Instytucie Nenckiego

Dr hab. n. med. Maciej Juryńczyk otrzymał finansowanie w ramach programu Polskie Powroty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na stworzenie zespołu projektowego i prowadzenie badań w Pracowni Obrazowania Mózgu Instytutu Nenckiego.

Projekt będzie miał na celu rozwijanie nowych metod obrazowania mózgu do precyzyjnej diagnostyki chorych z nietypowym obrazem klinicznym chorób demielinizacyjnych mózgu i rdzenia kręgowego. Wczesne postawienie właściwego rozpoznania u trudnych diagnostycznie chorych pozwoli na wybór najodpowiedniejszego leczenia i unikniecie długofalowej niesprawności. W realizacji projektu Dr Juryńczyk wykorzysta doświadczenie uzyskane w trakcie kilkuletniej pracy badawczej na Wydziale Nuffield Department of Clinical Neurosciences Uniwersytetu w Oksfordzie, gdzie zajmował się m.in. zastosowaniem niekonwencjonalnych metod rezonansu magnetycznego mózgu i rdzenia kręgowego w diagnostyce różnicowej stwardnienia rozsianego, choroby Devica oraz zapalenia mózgu związanego z przeciwciałami anty-MOG.

13 stycznia 2021