Stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Instytucie Nenckiego

W dniach 1-5 kwietnia 2019 r. w Instytucie Nenckiego gościli stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (30 osób). Pierwszego dnia odbyła się prezentacja Instytutu, w ramach której goście wysłuchali 2 wykładów: „Historia i osiągnięcia Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego” - dr hab. Monika Liguz-Lęcznar, oraz „Po co neurobiologii badania zachowań?” -  Kacper Kondrakiewicz. Następnie młodzież miała okazję zapoznać się z tematyką badań prowadzonych w 3 pracowniach Instytutu: Obrazowania Mózgu, Bioenergetyki i Błon Biologicznych, oraz Neurobiologii.

W dniach 2-5 kwietnia wybrani stypendyści (8 osób) uczestniczyli w zajęciach praktycznych, zorganizowanych przez 7 pracowni: Neuropsychologii, Neurobiologii Emocji, Epileptogenezy, Biochemii Lipidów, Metabolizmu Komórki, Wewnątrzkomórkowych Kanałów Jonowych, oraz Obrazowania Struktury i Funkcji Tkankowych. Udział w warsztatach pozwolił uczestnikom znacząco poszerzyć wiedzę, a możliwość przeprowadzania samodzielnie eksperymentów dała im szanse zapoznania się z nowoczesną aparaturą oraz wykazania się własnymi umiejętnościami praktycznymi.

17 kwietnia 2019