Art and Science w Instytucie Nenckiego

Dnia 17 stycznia 2018 r. w Sali Centrum Neurobiologii Instytutu Nenckiego PAN odbył się wernisaż wystawy Art and Science - Obrazowanie biologiczne: inspiracje niewidzialnym światem?“. Spotkanie uświetniło rok obchodów 100-lecia Instytutu Nenckiego.

Wystawa to efekt warsztatów, które odbyły się na Stacji Hydrobiologicznej Instytut Nenckiego w Mikołajkach we wrześniu 2017 r., współorganizowanych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Sympozjum i warsztaty były wspierane przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, Związek Polskich Artystów Plastyków (okręg rzeszowski) oraz firmę Olympus Polska.

Zaproszeni artyści poszukiwali nowych inspiracji w oparciu o mikroskopowe obrazowanie struktur komórkowych i mikroorganizmów wodnych.

Ekspozycję prezentowaną na wernisażu tworzy ponad 30 prac autorstwa: Kamili Bednarskiej, Barbary Bokota-Tomali, Łukasza Bożyckiego (Instytut Nenckiego), Anny Drońskiej, Marka Haby, Joanny Kaczmarczyk, Agaty Karaś, Antoniego Nikla, Marka Olszyńskiego, Mirosława Pawłowskiego, Marcina Piotrowicza, Marka Szczęsnego, Macieja Śliwiaka, Jerzego Tomali, Magdaleny Uchman i Piotra Worońca jr.

Wystawę można odwiedzać do 30 stycznia 2018 br. w godz. 9.00-15.00.

18 stycznia 2018