Aktualności
Granty na Popularyzację Nauki dla Instytutu Nenckiego

Projekty upowszechniania nauki: „Biologia bez tajemnic - największe odkrycia z dziedziny biologii”, przygotowany przez Zespół d.s. Popularyzacji Nauki w Instytucie Nenckiego oraz „Tydzień mózgu przez cały rok – 2022”, zaproponowany przez Fundację Wspierania Nauk Biologicznych im. Marcelego Nenckiego, otrzymały finansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

W ramach projektu „Biologia bez tajemnic - największe odkrycia z dziedziny biologii” zaplanowano lekcje dla dzieci i młodzieży oraz serię kolejnych podcastów „Scientifreak” (https://www.youtube.com/c/NenckiEduTube). Zorganizowane zostaną również dwa Sympozja dla Nauczycieli Biologii.

Celem projektu „Tydzień mózgu przez cały rok – 2022” jest upowszechnianie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym, oraz zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z prawidłowym i patologicznym jego funkcjonowaniem.

Wydarzenia „Tygodnia Mózgu przez cały rok” będą udostępniane na stronie Fundacji i Instytutu Nenckiego https://nenckifoundation.eu/, jak też w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/FundacjaNenckiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach!

Data publikacji
14 października 2022