Stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Instytucie Nenckiego

W dniach 5-9 marca w Instytucie Nenckiego gościli stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (30 osób). Pierwszego dnia odbyła się prezentacja Instytutu, w ramach której goście wysłuchali 2 wykładów:

dr hab. Monika Liguz-Lęcznar - Historia i osiągnięcia Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego

dr hab. Dorota Włoga - Struktura i funkcje cytoszkieletu

Następnie młodzież miała okazję zapoznać się z tematyką badań prowadzonych w 3 pracowniach Instytutu (Prac. Obrazowania Mózgu, Prac. Bioenergetyki i Błon Biologicznych, Prac. Pracownia Neurobiologii Emocji) i porozmawiać z ich liderami.

W dniach 6-9 marca wybrani stypendyści (8 osób) uczestniczyli w zajęciach praktycznych, zorganizowanych przez 6 pracowni (Prac. Neuropsychologii, Prac. Biochemii Lipidów, Prac. Modeli Zwierzęcych, Prac. Metabolizmu Komórki, Prac. Wewnątrzkomórkowych Kanałów Jonowych, Prac. Obrazowania Struktury i Funkcji Tkankowych).

Udział w warsztatach pozwolił uczestnikom znacząco poszerzyć wiedzę, a możliwość przeprowadzania samodzielnie eksperymentów dała im szanse zapoznania się z nowoczesną aparaturą oraz wykazania się własnymi umiejętnościami praktycznymi.

12 marca 2018