Wernisaż wystawy prof. Marka Olszyńskiego i Nencki Art Collection

1 kwietnia br. o godz. 17.17 w sali wystawowej Centrum Neurobiologii Instytutu Nenckiego PAN odbył się wernisaż wystawy malarstwa prof. Marka Olszyńskiego, prodziekana Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ekspozycję prezentowaną na wystawie „Obrazki MO” tworzy około 30 prac, które powstały w latach 1985-2018. W czasie wernisażu zaprezentowano katalog, który podarowano wszystkim uczestnikom tego spotkania. Wystawa jest czynna do 26 kwietnia br. w godzinach pracy Instytutu Nenckiego PAN.

Profesor Marek Olszyński jest jednym z inicjatorów i organizatorów projektów Art and Science realizowanych wspólnie z Instytutem Nenckiego PAN oraz członkiem Rady Artystycznej zbioru bibliotecznego, powołanego z okazji 100-lecia Instytutu Nenckiego PAN pod nazwą: „Nencki Art Collection”. Zbiór ten wzbogacił się w ostatnim czasie o kilka prac, których autorami są artyści plastycy z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Nencki Art Collection włączone zostało dzieło z serii „Żyjątka” prof. Marka Olszyńskiego podarowane przez autora. Dodatkowo obraz pt. „26.00.44” dr Kamili Bednarskiej w formie darowizny przekazała prof. Hanna Fabczak. Obie prace powstały po sympozjum/warsztatach „Obrazowanie biologiczne: inspiracje niewidzialnym światem”, które odbyły się we wrześniu 2017 r na Stacji Hydrobiologicznej Instytutu Nenckiego. Jednocześnie Nencki Art. Collection wzbogacił zbiór grafik autorstwa Kamili Bednarskiej, Katarzyny Tereszkiewicz, Mikołaja Garlaka, Sebastiana Laszczyka, Alicji Skomry, Dominiki Surmacz, Rafała Podsobińskiego, Małgorzaty Jamborskiej, Katarzyny Kozłowskiej. Prace zbioru „Nencki Art Collection” są eksponowane w pomieszczeniach biurowych oraz bibliotece Instytutu Nenckiego.

10 kwietnia 2019