Terapie
Kompozycja farmaceutyczna zawierająca zebularynę oraz środek leczniczy do regeneracji ran
Twórcy: Paweł Sachadyn, Paweł Sosnowski, Piotr Sass, Justyna Podolak-Popinigis, Bartosz Górnikiewicz, Artur Czupryn, Łukasz Janus, Piotr, Mucha, Michał Pikuła, Arkadiusz Piotrowski, Piotr Skowron, Sylwia Rodziewicz-Motowidło

Przedmiotem zgłoszenia jest kompozycja farmaceutyczna, która zawiera zebularynę i/lub jej farmaceutycznie dopuszczalną sól oraz co najmniej jeden dopuszczalny farmaceutycznie nośnik i/lub rozcieńczalnik. Przedmiotem zgłoszenia jest też zastosowanie kompozycji określonej powyżej jako środka leczniczego do regeneracji lub leczenia ran wywołanych przez uszkodzenia mechaniczne i/lub chemiczne i/lub termiczne i/lub operacje chirurgiczne. Zgłoszenie obejmuje także sposób pobudzania gojenia ran i ich regeneracji, który obejmuje podanie terapetycznie skutecznej dawki kompozycji farmaceutycznej zdefiniowanej powyżej.

Instytut Nenckiego jest współzgłaszającym wraz z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, MedVentures Sp. z o.o., Pro Science Sp. z o.o. Liderem oraz koordynatorem procesów ochrony własności intelektualnej i pozyskania partnera do komercjalizacji wynalazku jest Uniwersytet Gdański.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z Biurem Transferu Technologii.

Numer zgłoszenia:
P.423672 (30.11.2017), PCT/PL2018/000027 (16.03.2018), EP 18000264.4 (16.03.2018)
Status:
pending