Terapie
Nowe peptydowe pochodne płytkopochodnego czynnika wzrostu (PDGF), sposób ich otrzymywania, kompozycja farmaceutyczna oraz zastosowanie
Twórcy: Sylwia Rodziewicz-Motowidło, Michał Pikuła, Milena Deptuła, Przemysław Karpowicz, Piotr Sas, Anna Wardowska, Justyna Sawicka, Maria Dzierżyńska, Franciszek Kasprzykowski, Paweł Sosnowski, Alina Mieczkowska, Natalia Filipowicz, Piotr Madanecki, Arkadiusz Piotrowski, Artur Czupryn, Piotr Mucha, Piotr Skowron, Łukasz Janus, Paweł Sachadyn

Przedmiotem zgłoszenia są nowe peptydowe pochodne płytkopochodnego czynnika wzrostu (PDGF) oraz sposób ich otrzymywania. Ponadto, przedmiotem zgłoszenia jest kompozycja farmaceutyczna zawierająca nowe związki oraz zastosowanie tych związków jako środka do leczenia trudno gojących się ran skóry oraz ubytków skórnych o różnej etiologii w tym ran powstałych na tle niewydolności żylnej, niedokrwienia tkanek, miażdżycy, cukrzycy, chorób neurologicznych, zapalnych, ran operacyjnych, ran po zabiegach chemio- i/lub radioterapii i innych stanów patologicznych.

Instytut Nenckiego jest współzgłaszającym wraz z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, MedVentures Sp. z o.o., Pro Science Sp. z o.o. Liderem oraz koordynatorem procesów ochrony własności intelektualnej i pozyskania partnera do komercjalizacji wynalazku jest Uniwersytet Gdański.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z Biurem Transferu Technologii.

Numer zgłoszenia:
P.425038 (26.03.2018), EP 18000305.5 (30.03.2018)
Numer patentu:
Pat.240667 (15.02.2022)