Terapie
Nowe związki peptydowe jako czynniki stymulujące gojenie ran i rekonstrukcji skóry
Twórcy: Artur Czupryn, Sylwia Rodziewicz-Motowidło, Justyna Sawicka, Maria Dzierżyńska, Franciszek Kasprzykowski, Przemysław Karpowicz, Emilia Iłowska, Anna Wardowska, Milena Deptuła, Paulina Langa, Paweł Sachadyn, Paweł Sosnowski, Piotr Sas, Arkadiusz Piotrowski, Piotr Mucha, Piotr Skowron, Łukasz Janus, Michał Pikuła

Przedmiotem zgłoszenia są nowe związki z sekwencją aktywną aktywną biologicznie w zakresie przyspieszenia gojenia ran skóry. Przedmiotem zgłoszenia jest ponadto sposób otrzymywania związków, sposób ich żelowania, kompozycja farmaceutyczna zawierająca nowe związki, a także zastosowanie powyższych nowych związków.

Patent został przyznany w Polsce. Instytut Nenckiego jest współuprawnionym z patentu wraz z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, MedVentures Sp. z o.o., Pro Science Sp. z o.o. Liderem oraz koordynatorem procesów ochrony własności intelektualnej i pozyskania partnera do komercjalizacji wynalazku jest Uniwersytet Gdański.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z Biurem Transferu Technologii.

Numer zgłoszenia:
P.425597 (16.05.2018)