Diagnostyka
Sposób określenia wieku biologicznego ludzi
Twórcy: Alexander BÜRKLE, Michael BERTHOLD, Michael JUNK, Maria MORENO-VILLANUEVA, Jürgen BERNHARDT, María BLASCO, Mercedes GALLARDO, Jan H. J.HOEIJMAKERS, Olivier TOUSSAINT, Beatrix GRUBECK-LOEBENSTEIN, Eugenio MOCCHEGIANI, Marco MALAVOLTA, Sebastiano COLLINO, Sofia MOCO, Efstathios S GONOS, Ewa Sikora, Daniela GRADINARU, Martijn DOLLÉ, Peter KRISTENSEN, Helen GRIFFITHS, Claude LIBERT, Tilman GRUNE, Nicolle BREUSING, Claudio FRANCESCHI, Andreas SIMM, Paola CAIAFA, Bertrand FRIGUET, Antti HERVONEN, Richard ASPINALL

Niniejszy wynalazek dotyczy metod określania wieku biologicznego człowieka. Metoda ta oparta jest na wynikach międzynarodowego badania przesiewowego służącego do poszukiwania biomarkerów starzenia się u ludzi.

Został przyznany patent europejski. Instytut Nenckiego jest współuprawnionym z patentu wraz z: BioTeSys GmbH, Fundación Centro Nacional de Investigaciones Oncológicas Carlos III, Erasmus Universitair Medisch Centrum Rotterdam, Université de Namur, Universität Innsbruck, Istituto Nazionale di Riposo e Cura per Anziani (INCRA), Nestec S.A., National Hellenic Research Foundation, Institutut National de Gerontologie si Geriatrie Ana Aslan, RIJKSINSTITUUT VOOR VOLKSGEZONDHEID EN MILIEU, Aarhus Universitet, Aston University, Vlaams Instituut voor Biotechnologie (VIB), Universität Hohenheim, Alma Mater Studiorum Universita Di Bologna, Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg, Universitŕ degli Studi di Roma "La Sapienza", Tampereen Yliopisto, Cranfield University.

Twórcą związanym z Instytutem Nenckiego jest Prof. Ewa Sikora.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z Biurem Transferu Technologii.

Numer zgłoszenia:
EP 14712601.5 (20.03.2014) PCT/EP2014/000761 (20.03.2014)
Numer patentu:
EP 2976433 (31.01.2018)